Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu  

Kontakt


Wykaz lektur - rok szkolny 2017/2018

KLASA II

     Andersen H.Ch. - Brzydkie kaczątko.

     Brzechwa J.  - Wiersze (wybrane)

     Buscaglia L. - Jesień liścia Jasia

     Centkiewicz A .i Cz. - Zaczarowana zagroda

     Grabowski J. - Puc, Bursztyn i goście (fragm.)

     Kruger  M. - Karolcia (fragm.)

     Lindgren A. - Dzieci z Bullerbyn (fragm.)

     Milne A.A.  - Kubuś Puchatek (fragm.)

     Perrault Ch.  -  Czerwony Kapturek

   Tuwim J.  - Warzywa

 

KLASA III

     Andersen H.Ch.  - Królowa Śniegu (fragm)

     Kownacka  - Kajtkowe przygody

     Kruger   M. - Karolcia

     Lofting H. - Doktor Dolittle i jego zwierzęta (fragm)

     Oppman A.  -  Syrena

     Orłoń M. -  Przerwany hejnał

     Pisarski R.  -  O psie, który jeździł koleją

 

KLASA IV

     Bahdaj A.  - Kapelusz za 100 tysięcy

     Brzechwa J.  -  Akademia pana Kleksa.

     Burnett, .F H. - Tajemniczy ogród.

     Christa J.  -  Kajko i Kokosz. Szkoła latania. (komiks)

     Goscinny, R  Sempe J.  -  Mikołajek.

     Mickiewicz  A.  -  Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opisy).

     Olech J.  -   Dynastia Miziołków.

     Baśnie: Ch. Perrault, Kopciuszek, Kot w butach, Sinobrody; A. Puszkin, Bajka o rybaku i złotej rybce; J.M. Leprince de Beaumont, Piękna  i Bestia.

     Wybrane podania i legendy polskie.

 

KLASA V

    Burnett  F.H.  - Tajemniczy ogród

    Molnar F.  - Chłopcy z Placu Broni.

    Sienkiewicz H.  -  W pustyni i w puszczy.

    Twain M.  -  Przygody Tomka Sawyera

    Wybór mitów i legend.

 

KLASA VI

    Jurgielewiczowa I.  - Ten obcy.

    Kosik R. -  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.

    Makuszyński  K.  -  Szatan z siódmej klasy

    Montgomery L.M. -  Ania z Zielonego Wzgórza

    Niziurski E.  -   Sposób na Alcybiadesa

    Tolkien J. R.R.  -  Hobbit, czyli tam i z powrotem.

 

KLASA VII

     Dickens Ch.  -   Opowieść wigilijna.

     Fredro A.  -   Zemsta.

     Hemingway E.   -   Stary człowiek i morze.

     Kochanowski J.  - wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII, VIII.

     Krasicki I.  -   Żona modna.

     Mickiewicz A.  -   Dziady cz. II.

     Mickiewicz A.    -   Pan Tadeusz.

     Mickiewicz A.   -  Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka.

     Saint-Exupery A. de  -  Mały Książę.

     Sienkiewicz H.   -  Krzyżacy.

     Sienkiewicz H.  -  Latarnik.

      Słowacki  J.  -  Balladyna.

       Wańkowicz M.  -  Ziele na kraterze (fragmenty).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

spb38@poczta.onet.pl

spb38@poczta.onet.pl
tel. (32) 289-53-17
NIP:
 626-26-26-643

Kalendarz szkolny

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 

Platforma Edukacyjna
Miasta Bytom