Przekaż 1% podatku dla  Szkoły Podstawowej Nr 38
im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu, bo to zaprocentuje!

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Sympatycy!

W imieniu społeczności Szkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Was do wsparcia Naszej Szkoły w Akcji „1% dla mojej szkoły”. To nic nie kosztuje, a może zrobić tak wiele dobrego.

Od 2009 roku współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” z siedzibą w Mysłowicach, które umożliwia nam pozyskanie dotacji z 1% podatku. Środki te nigdy nie zostałyby nam przekazane przez Skarb Państwa. Jednak dzięki Waszej woli, Urząd Skarbowy może przekazać je Stowarzyszeniu „Przyjazna Szkoła”, które następnie w postaci dotacji przyzna je naszej Placówce.

Chcemy zdobyć jak najwięcej środków z tej akcji, dlatego będziemy rozwieszać plakaty, rozdawać ulotki – niech o Akcji „1% dla mojej szkoły” usłyszy jak najwięcej osób. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, kwota jaką odda nam Państwo będzie na tyle znacząca, że będziemy mogli wykorzystać środki w sposób, który pozwoli naszym dzieciom w sposób atrakcyjny i ciekawy zdobywać wiedzę.

Zapraszamy wszystkich na stronę Stowarzyszenia www.ps.org.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Akcji 1% - pełny opis oraz darmowy, sprawdzony program do wypełniania zeznań PIT za rok 2012 (program automatycznie uzupełnia dane Stowarzyszenia, trzeba wpisać tylko naszą nazwę i Identyfikacyjny Numer Partnera  ze strony www.ps.org.pl  /przekaz/).  Szkoła Podstawowa Nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu  500000042602.

Jeśli  Zostanie przekazany 1% na Szkołę bardzo proszę o wypełnienie deklaracji (wzór w sekretariacie szkoły lub na stronie www.ps.org.pl ) lub kserokopii ostatniej strony formularza PIT (§1 pkt. 1.19 Regulaminu 2013r.).
WZÓR

Przekazanie 1% podatku na rzecz naszej Szkoły przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacji naszych dzieci, a nauczyciele i Rada Rodziców, dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”, będą mogli nauczyć się pozyskiwania środków z Funduszy Unii Europejskiej.

Liczymy na Państwa zrozumienie i życzliwość.

Maciej Biernacki

„Takie Rzeczypospolite będą, jakie jej młodzieży chowanie…”
– J. Zamoyski
(motto Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”)