Kolejne sukcesy naszych uczniów
 (opracowała: Barbara Małczak)

1. Dnia 14 marca odbył się Szkolny Konkurs dla Znawców Baśni, w którym wzięli udział uczniowie klas czwartych. Największą znawczynią baśni okazała się uczennica klasy IVa, Izabela Borecka, która otrzymała tytuł "Najjaśniejszej Władczyni Bajlandii", miejsce II zajęła Milena Kawalec z kl. IVb, a III Aleksandra Boryczka z kl. IVa.

2. Magdalena Wolska (kl.VI) i Dawid Kurek (kl.V) zajęli I miejsce w szóstej edycji Miejskiego Konkursu Czytelniczego pt. "POD EGIDĄ ANTYKU". Nasi uczniowie pokonali 19 dwuosobowych zespołów z innych bytomskich szkół i udowodnili, że "Mitologia" J. Parandowskiego wcale nie jest aż tak trudną lekturą... Gratulujemy!

3. Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty! 24 kwietnia b.r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 31 uczniów z klas IV -VI. Jak przyznali uczestnicy, dyktando było dość trudne. Trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice klasy szóstej. Największą znawczynią zasad ortograficznych okazała się Aleksandra Biłobran, która zajęła I miejsce, tuż za nią - Wiktoria Wyszatycka na miejscu II, a miejsce III przypadło Małgorzacie Klimzie. Ponadto na poziomie pozostałych klas przyznano wyróżnienia. Otrzymali je: Dawid Kurek - kl. V, i ex aequo Milena Kawalec - kl. IVb, Dominika Wrodarczyk kl. IVb oraz Natalia Schoppa kl. IVa.

Gratulujemy i życzymy powodzenia Oli i Wiktorii,
które będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym.