Konkurs literacki
ze znajomości utworów Juliana Tuwima

W 60 rocznicę śmierci i 100  rocznicę debiutu literackiego Juliana Tuwima, uchwałą Sejmu VII kadencji z 7 grudnia 2012 rok 2013 ogłoszony został  Rokiem Juliana Tuwima.

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 38  w Bytomiu oraz  Placówka Filialna nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, w ramach prowadzonej działalności kulturalno-oświatowej i edukacyjnej, włączyły  się w obchody rocznicowe.

W dniach 9 - 16 kwietnia 2013 roku przeprowadzony został konkurs literacki ze znajomości utworów Juliana Tuwima   PRZEZ RÓŻOWE OKULARY. W konkursie wzięli udział  uczniowie klasy II A i II B  naszej szkoły.

W dniu 9 kwietnia 2013 roku odbył się I etap konkursu (pisemny), do którego przystąpiło 20 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów, którzy uzyskali komplet punktów.

W dniu 16 kwietnia 2013 roku w czytelni  Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 20) w Bytomiu dobył się finał konkursu. Wszyscy  uczniowie biorący udział w finale wykazali się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima, o czym najlepiej świadczy fakt, że po 3 etapach pytań  wszyscy zawodnicy mieli komplet punktów możliwych do uzyskania. Po przeprowadzeniu 2 rund pytań dodatkowych zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu:

I miejsce            -    Tomasz Kawalec       klasa IIa
II miejsce           -    Jeremiasz Malec       klasa II b

III miejsce          -    Natalia Nalepka        klasa II b
                             Bartosz Kaczówka    klasa II a

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy
i nagrody książkowe,
a pozostali uczestnicy drobne upominki.