Antologia Poezji Dziecięcej"
 (opracowanie: Anna Zawora)

Antologia Poezji Dziecięcej” - wojewódzki konkurs poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza to prestiżowy, jeden z  naszych ulubionych konkursów, w którym nasi uczniowie  od kilku lat odnoszą sukcesy.

W tym roku szkolnym 2014/2015 w XI edycji Antologii Dziecięcej
I miejsce zdobył  ŁUKASZ ALEKSY.

Laureatkami z klas młodszych zostali:  Bartosz Kurzok i Katarzyna Wrzeciono. Z klas IV- VI uhonorowano: Milenę Kawalec i Tomasza Kawalca. Z tej okazji 3 grudnia  o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu nasi uczniowie  gościli na wernisażu poetyckim z okazji wydania XI tomu Antologii Poezji Dziecięcej. Otrzymali dyplomy i tomiki poezji, a nauczycielom wręczono podziękowania. Recenzentem poezji młodych twórców w tym roku był wybitny aktor i poeta Zbigniew Stryj.