Wolontariat szkolny

Pomoc dla zwierząt w schronisku - akcja szkolnego wolontariatu - 05.12.2018 r.

W październiku rozpoczęliśmy zbiórkę karmy i koców oraz zabawek dla schroniska dla zwierząt. W akcję zaangażowały się uczennice klasy Va - Rędzińska Ola, Kuś Wiktoria i Kulisz Kinga.  Przez  miesiąc (do połowy listopada), codziennie zbierały paczki karmy, puszki z karmą, kołdry, koce, poduszki, itp. Finał zbiórki był zaskakujący: dziewczyny zebrały 40 kg karmy dla psów, 3 kołdry, 6 koców, poduszkę, legowisko, piłkę oraz Przysmaki Pedigree. Wszystkie przedmioty oraz karmę przekazaliśmy do schroniska PRZYTUL PSA w Bytomiu - Miechowicach. Pragnę w tym miejscu przekazać serdeczne podziękowania nowym wolontariuszką naszej szkoły - Kindze, Oli, Wiktorii. Dziękujemy z całego serca wszystkim ofiarodawcom! Szczególne podziękowania kieruję do rodziców dziewczynek. Dziękuję panom Wojciechowi Kusiowi i Pawłowi Rędzińskiemu za pomoc i przewiezienie karmy do schroniska. Joanna Pytel opiekująca się Szkolnym Wolontariatem oraz Samorządem Uczniowskim.

Szkolny Wolontariat przekazał na leczenie Kacperka z kl. III b kwotę 700 złotych. Pieniądze przekazano 6 kwietnia br.

W czasie uroczystości inaugurującej działalność SZKOLNEGO WOLONTARIATU zebraliśmy na cele charytatywne kwotę 2406 złotych i 50 groszy. Na leczenie pooperacyjne i dalszą rehabilitację dla Artura ucznia klasy V przekazaliśmy kwotę 1500 złotych. Dla dwóch osób samotnych, starszych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej zrobiliśmy paczki świąteczne z żywnością za kwotę 220 złotych. Były to osoby z naszej parafii a zamieszkałe na oś. Stroszek. Zbierane słodycze w okresie przedświątecznym przekazaliśmy dzieciom z ochronki św. Brata Alberta.