Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą.

W dniu 5 marca 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 20) w Bytomiu odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu  Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą. Spotkania te organizowane są przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 38 w Bytomiu oraz placówkę filialną nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.
    W trakcie zajęć zaproszeni goście czytają uczniom SP nr 38 legendy związane z poszczególnymi miastami Polski.
     We wtorek 5 marca br. gościem czytającym legendy był  Pan Henryk Bonk - prezydent Bytomia. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IA , którzy w skupieniu wysłuchali dwóch legend:  o Bytomiu - Tajemnica bytomskiego dzwonu  i o Gdańsku - Legenda oliwska.

Legendy bardzo się dzieciom podobały, słuchali ich z zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy fakt, że potrafiły bardzo szczegółowo odpowiedzieć na pytania  związane z treścią wysłuchanych utworów.

>> Galeria zdjęć<<

Admin: A. Płotkowski