Nasz udział w akcji "Sprzątanie Świata 2013".

20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji "Sprzątanie Świata" w labiryncie Suchogórskim pod opieką P. Grażyny Kurasiewicz, P. Barbary Małczak, P. Beaty Różyckiej oraz pod przewodnictwem Prezesa STS Waltera Spałka.
"Sprzątanie świata" (ang. Clean Up the World) to nazwa międzynarodowej kampanii, odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się tam w 1989 roku, wówczas 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jego uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994 r. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. (źródło: Wikipedia)

>>galeria zdjęć<<