"Poznajemy baśnie różnych narodów"

W dniu 3 grudnia 2012 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 20) w Bytomiu odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzonego wspólnie z SP 38 w Bytomiu od kilku lat projektu edukacyjnego “Poznajemy baśnie różnych narodów” .W  ramach projektu uczniowie klas młodszych SP 38 słuchają baśni i innych utworów literackich czytanych przez  zaproszonych gości.

W bieżącym roku dzieci poznają baśnie z różnych regionów Polski.  Podczas spotkania w dniu 3 grudnia  pan Sebastian   Woźniak  z Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej MBP w Bytomiu  zapoznał zgromadzone dzieci z legendą o Św. Barbarze oraz opowiedział o tradycjach  górniczych z okazji przypadającego 4 grudnia Dnia Górnika.