Konkursy o Adamie Mickiewiczu w SP nr 9
- sukcesy  naszych uczniów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w nietypowy sposób postanowili uczcić swego patrona Adama Mickiewicza. W tym celu z nauczycielami zorganizowali aż trzy konkursy międzyszkolne. Uczestnicy jednego z nich mieli pomysłowo zilustrować jedną z bajek  napisanych przez wieszcza. W szranki stanęli przedstawiciele wielu bytomskich szkół. W gronie tych młodszych triumfowała uczennica naszej szkoły  Klara Lisek.  W grupie uczniów wyróżnionych z SP 38 znalazła się Oliwia Nędza oraz Wiktoria Siwczyk.

Dużym powodzeniem cieszył się konkurs literacki. Kto chciał wziąć  w nim udział, ten musiał napisać list do poety. Najwyżej oceniono pracę uczennicy naszej szkoły Natalii Aleksy. Na miejscu trzecim - Aleksandra Boryczka.

Trzeci konkurs wymagał od dzieci namalowania portretu Adama Mickiewicza. Jury oceniło, iż najładniejszy portret stworzyła Wiktoria Knop z SP nr 28.

Admin: A. Płotkowski

Logo SP 38 Bytom