Osiągnięcia Szkoły Podstawowej Nr 38
im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu
 w roku szkolnym 2009/2010

1. Szósta edycja wojewódzkiego konkursu poetyckiego :Mów do mnie wierszem” pod patronatem wydawnictwa Antologii poezji dziecięcej – laureatami zostali trzej uczniowie: Kurek Dawid klasa druga, Kaczmarek Łukasz klasa trzecia i Bednarek Karolina klasa czwarta. Wyróżnienie dla uczennicy klasy szóstej Beaty Rzeźniczek. Nagrodzone wiersze znalazły się w szóstym tomie edycji.

2. Wiosenny Powiatowy konkurs muzyczny na instrumentach klawiszowych – pierwsze miejsce dla ucznia klasy IV Michała Cholewy, II miejsce dla uczennicy klasy szóstej Weroniki Bendkowskiej oraz III miejsce dla uczennicy klasy piątej Anny Wieligdzień;

3. Troje uczniów klasy czwartej w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego zajęli miejsca w pierwszej trzydziestce: Rusinek Jakub 22, Kuna Paweł 27, Klakla Aleksandra 29.

4. Wojewódzki konkurs literacki na autorski wiersz poświęcony chronionym gatunkom roślin, ekologiczny konkurs pod patronatem LOP Zarząd Wojewódzki w Katowicach  – trzecie miejsce zajęła uczennicy klasy czwartej Sonia Koryciorz;

5. Po raz drugi Szkoła została laureatem ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” 2009/2010 – Rok zająca”, pod kierownictwem mgr Grażyny Kurasiewicz we współpracy z kołem łowieckim „Orzeł” w Tarnowskich Górach;

6. Szkoła otrzymała certyfikat Krajowej Odznaki Jakości e-Twinning. Krajowa Odznaka Jakości eTwinning to konkretny i znaczący wyraz uznania dla pracy uczniów i nauczycieli w ramach partnerskiego projektu e-Twinning za projekt „My school through time”. Działania szkoły zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej.

7. W  ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II laureatem został uczeń klasy piątej Szymon Kuś, który zajął 10 miejsce na poziomie szkół podstawowych.

8. W regionalnym konkursie z j. angielskiego Chempion of English I miejsce zajął uczeń klasy piątej  Jan Ligudziński.

9. Laureatem etapu rejonowego XV Konkursu Wiedzy Biblijnej został uczeń klasy piątej naszej szkoły Paweł Kuś.

10. W dniach 15 – 16 maja 2010 roku Marta Ścigała uczennica klasy szóstej w Gorzowie Wielkopolskim podczas Mistrzostw Polski zajęła pierwsze miejsce i została Mistrzynią Polski 2010 w konkurencji dwójek kajakarskich młodziczek na dystansie 3000 m.

11. Weronika Bendkowska  - II miejsce w konkursie miejskim „Listy dzieci  do świata: czyli co należy zmienić w świecie dorosłych, żeby dzieci żyły  w szczęśliwych rodzinach”.

12. Teresa Hajda  - I miejsce w literackim konkursie miejskim pt. „Nasze sprawy – rodzina, nauka, przyjaźń” (wiersz pt. „Zawsze dobrze jest  w rodzinie”).