Osiągnięcia Szkoły Podstawowej Nr 38
im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu
 w roku szkolnym 2010/2011

1. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą” – uczennica klasy czwartej Magdalena Wolska zajęła pierwsze miejsce na etapie okręgu.

2. Siódma edycja wojewódzkiego konkursu poetyckiego „Antologia poezji dziecięcej” – laureatami zostali uczniowie: Kolczok Agata IIa, Janik Weronika III, Kaczmarek Łukasz IV.  Nagrodzone wiersze znalazły się w siódmym tomie poezji.

3. W rejonowym (powiat bytomski, zabrzański i tarnogórski) konkursie 2011 Champion of English Contest ( 25 maj 2011 r.) uczeń klasy szóstej Jan Ligudziński zajął pierwsze miejsce.

4. Uczeń klasy szóstej Jan Ligudziński 8 grudnia 2010 r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu English High Flier 2010 i zajął I miejsce w województwie śląskim, a 11 miejsce w kraju (8 grudnia 2010).

5. Uczeń klasy szóstej Jan Ligudziński został laureatem I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej liczby 100 punktów (bezbłędnie) w konkursie Test OXFORD Plus (15 czerwca 2011).

6. Uczeń klasy szóstej Paweł Kuś uczestniczył w XVI Konkursie Wiedzy Biblijnej w roku szkolnym 2010/2011. Przeszedł wszystkie etapy i jako laureat etapu rejonowego zakwalifikował się do finału i uzyskał dyplom za udział w finale w Gliwicach 11 stycznia 2011 roku.

7. Uczeń klasy szóstej Paweł Kuś  w dotarł do finału w I Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom Piotra Koja

8. Olimpiada języka angielskiego – zakwalifikowali się do drugiego etapu uczniowie  klasy szóstej: Jan Ligudziński oraz Paweł Kuś;

9. Jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego Olimpus uczniowie zajęli miejsca w kraju: Kl IV – Wyszatycka Wiktooria (25), Kirsz Marta (26), Biłobran Aleksandra (31), Rosa Mateusz (37); kl V – Kuna Paweł (35), Pach Oliwia (38); kl  VI – Kuś Paweł (26), Burzyk Łukasz (34), Dawidowicz Daria (34).

10. Konkurs Keybordowy (konkurs muzyczny – instrumenty klawiszowe; powiat bytomski, tarnogórski i piekarski)  uczeń klasy piątej Michał Cholewa zajął pierwsze miejsce, uczennica klasy szóstej Anna Wieligdzień drugie miejsce.

11. Uczniowie klasy szóstej: Paweł Kuś, Teresa Hajda i Jan Ligudziński uzyskali pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego konkursu historycznego 90-ta rocznica Bitwy Warszawskiej (etap ogólnopolski zostanie rozstrzygnięty we wrześniu 2011 r.) zorganizowanym przez Zarząd Główny Związku Oficerów rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

12. Uczeń klasy drugiej Kamil Kulisz zajął pierwsze miejsce w IV otwartych mistrzostwach Karate Tsunami w konkurencjach: Makiwara – Kumite i Sumi – Grappling.

13. Paweł Kuś, Jan Ligudziński – III miejsce w Miejskim Konkursie Czytelniczym pt. „Magiczny świat literatury”.

14. Jan Ligudziński – I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym „Sowa Przemądrzała zmaga się z ortografią”.

15. Karolina Wróblewska – laureatka Wojewódzkiego konkursu poetyckiego Antologii Poezji Dziecięcej (wiersz pt. „Diabelskie koło”).