Strona główna
SP 38 Bytom

Strona główna SP 38 Bytom

TURNIEJ SZACHOWY o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

W dniu 26 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu odbył się międzyszkolny turniej szachowy o puchar dyrektora szkoły. Do zawodów przystąpiło 23 uczniów, w tym 7 dziewcząt. Zawodnicy przybyli z czterech szkół z Bytomia:

- SP 5         5 osób      opiekun Pani Katarzyna Waluda

- SP 23       3 osoby     opiekun Pani Joanna Zajusz

- SP 38       8 osób       opiekun Pan Maciej Biernacki

- SP 51       7 osób       opiekun Pan Adam Dębała

Pasjonujące, pełne emocji rozgrywki, obejmujące 6 rund wyłoniły mistrzów w szachach dla szkól podstawowych. Zwycięzcą został i złoty medal zdobył Maciej Żurecki uczeń SP 51, który wygrał wszystkie partie i tym samym zdobył puchar dyrektora szkoły. Drugie miejsce zajął i srebrny medal zdobył Adam Jurek również uczeń SP 51, który uzyskał 5 pkt, z 6 partii. Trzecie miejsce zajął i brązowy medal zdobył uczeń SP 38 - Krzysztof Winsczyk, z dorobkiem 4,5 pkt.

Pierwszą wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Liszkowicz zdobyła złoty medal, drugie miejsce zajęła Magdalena Skraba i zdobyła srebrny medal, a trzecia była Zuzanna Ślusarczyk i zdobyła brązowy medal. Wszystkie dziewczyny są uczennicami  SP 51 i wszystkie zdobyły po 3 punkty.

Międzyszkolne Mistrzostwa Szachowe o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu przeprowadził z ramienia Szkoły Podstawowej nr 38 w Bytomiu Pan Maciej Janiszewski

-          instruktor i sędzia szachowy (uprawnienia Ministerstwa Sportu i PZSzach.)