KLASA
II
❖
Porazińska J. – Pamiętnik Czarnego Noska
❖
Bednarek J. – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
❖
Cichoń W. – Cukierku, ty łobuzie!
❖
Centkiewicz A .i Cz. - Zaczarowana zagroda
❖
Wierzbicki Ł. – Afryka Kazika
❖
Kruger M. - Karolcia (wybrane fragmenty)
❖
Lindgren A. - Dzieci z Bullerbyn (wybrane fragmenty)
KLASA
III
❖
Andersen H.Ch. – Baśnie (do wyboru przez nauczyciela)
❖
Korczak J. – Król Maciuś Pierwszy (wybrane fragmenty)
❖
Jaworczakowa M. – Oto jest Kasia
❖
Brzechwa J – Przygody rycerza Szaławiły
❖
Badalska W. – Ballada o uprzejmym rycerzu
❖
Lindgre A. – Dzieci z Bullerbyn (wybrane fragmenty)
❖
Pisarski R. - O psie, który jeździł koleją
KLASA
IV
❖
Bahdaj A. - Kapelusz za 100 tysięcy
❖
Brzechwa J. - Akademia pana Kleksa.
❖
Burnett, .F H. - Tajemniczy ogród.
❖
Christa J. - Kajko i Kokosz. Szkoła latania. (komiks)
❖
Goscinny, R Sempe J. - Mikołajek.
❖
Wybicki J. – Mazurek Dąbrowskiego
❖
Mickiewicz A. - Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (opisy).
❖
Olech J. - Dynastia Miziołków.
❖
Baśnie: Ch. Perrault, Kopciuszek, Kot w butach, Sinobrody; A. Puszkin,
Bajka o rybaku i złotej rybce; J.M. Leprince de Beaumont, Piękna i
Bestia.
❖
Wybrane podania i legendy polskie.
KLASA V
❖
Burnett F.H.
- Tajemniczy ogród
❖
Szmaglewska S. –
Czarne stopy
❖
Molnar F. - Chłopcy z Placu Broni.
❖
Sienkiewicz H. - W pustyni i w puszczy.
❖
Twain M. - Przygody Tomka Sawyera
❖
Prus B. – Katarynka
❖
Mickiewicz A. – Pan Tadeusz (zwyczaje i obyczaje)
❖
Lewis C.S. – Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
❖
Maleszka A. – Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło
❖
Biblia (powstanie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści
ewangeliczne)
❖
Wybór mitów i legend.
❖
Wybrane wiersze Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Anny Kamieńskiej,
Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza
KLASA VI
❖
Jurgielewiczowa I. - Ten obcy
❖
Krasicki I – wybrane bajki
❖
Czechow A. – Kameleon, Śmierć urzędnika
❖
Kosik R. - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.
❖
Sienkiewicz H. – W pustyni i w puszczy
❖
Montgomery L.M. - Ania z Zielonego Wzgórza
❖
Mickiewicz A. – Pan Tadeusz (polowanie oraz koncert Wojskiego)
❖
Lem S. – Cyberiada (wybrane fragmenty)
❖
Szklarski A. – Tomek w krainie kangurów
❖
Tolkien J. R.R. - Hobbit, czyli tam i z powrotem.
KLASA VII
❖
Dickens Ch. - Opowieść wigilijna.
❖
Fredro
A. - Zemsta.
❖
Żeromski S. - Siłaczka
❖
Kochanowski J. - wybór fraszek, pieśni i trenów,
w tym tren I, V, VII, VIII.
❖
Krasicki I. - Żona modna.
❖
Mickiewicz A. - Dziady cz. II.
❖
Mickiewicz A. - Pan Tadeusz (historia Polski)
❖
Mickiewicz A. - Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka.
❖
Saint-Exupery A. de - Mały Książę.
❖
Sienkiewicz H. - Quo vadis
❖
Sienkiewicz H. - Latarnik.
KLASA VIII
❖
Fidler A. – Dywizjon 303
❖
Sienkiewicz H. – Quo vadis”
❖
Kamiński A. – Kamienie na szaniec
❖
Żeromski S. – Syzyfowe prace
❖
Chriestie A. – Dwanaście prac Herkulesa
❖
Słowacki J. - Balladyna
❖
Collins S. – Igrzyska Śmierci
❖
Schmitt E-E. – Oskar i pani Róża
❖
Mickiewicz A. - Pan Tadeusz
❖
Wybrane wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej,
Jarosława Marka Rymkiewicza, Stanisława Barańczaka
|